Jak dbać o felgi aluminiowe? 0
Jak dbać o felgi aluminiowe?

Jak dbać o felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe codziennie są narażone na czynniki zewnętrzne, które mogą sprawnie je uszkodzić – brud, kurz z ulicy, dziury, a przede wszystkim pył z hamowania. Jak dbać o felgi aluminiowe, aby maksymalnie wydłużyć ich żywotność?

Wybierz odpowiednie felgi aluminiowe

Przede wszystkim zacznij już na etapie kupowania felg aluminiowych. Wybierz sklep, który da gwarancję na sprzedawany przez siebie produkt i markę, która posiada już wiele pozytywnych opinii od użytkowników. Czasami oszczędzając 100 zł skazujemy się na ciągłe problemy z felgami aluminiowymi lub ich krótką żywotność.

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie oryginalne felgi aluminiowe, a nasi doradcy dopasują odpowiedni rodzaj do samochodu. W dziale z felgami znajdziesz wiele rozmiarów i wzorów do wyboru.

Jak dbać o felgi aluminiowe? Felgi aluminiowe Czyszczenie felg aluminiowych

Kup dobry preparat do czyszczenia felg

Preparat do czyszczenia felg aluminiowych to bardzo ważna kwestia! Przede wszystkim, jeśli będzie zawierał kwasy i masę innych chemikaliów, skutecznie osłabi naturalną ochronę felgi, a tym samym skróci jej żywotność. Decyduj się na sprawdzone preparaty o w miarę naturalnym składzie.

Stosuj preparat do czyszczenia felg zgodnie z instrukcją

Każdy producent preparatów do czyszczenia felg aluminiowych zamieszcza na opakowaniu instrukcję jak należy go używać. Stosowanie środka zacznij właśnie od przeczytania sposobu w jaki masz go użyć, ponieważ niewłaściwe stosowanie może mieć odwrotny niż zamierzony skutek. Niezależnie od wybranego produktu – pamiętaj, że nigdy nie zostawiamy środka do całkowitego wyschnięcia na feldze aluminiowej, a na koniec obficie spłukujemy go czystą wodą.

Usuń pozostałe zabrudzenia z felgi aluminiowej

Aby usunąć te bardziej uporczywe zabrudzenia na felgach aluminiowych, zastosuj zwykłą szmatkę lub gąbkę. Jeśli zdecydujesz się na gąbkę, pamiętaj aby używać zawsze jej miękkiej strony, ponieważ strona bardziej ostra, może porysować lakier i zostawić trwałe ślady na felgach aluminiowych.

Spłucz felgi obficie wodą

Na sam koniec pielęgnacji felg aluminiowych nie zapomnij o dokładnym spłukaniu ich czystą wodą. Zadbaj, aby nigdy nie zostały na niej ślady po preparacie i sprawdź czy w trudniej dostępnych miejscach nie ukrył się brud.

Systematycznie myj felgi aluminiowe

Kluczem do zadbanych felg aluminiowych jest systematyczność! Dbaj o nie od samego początku, ponieważ pył hamulcowy, który się na nich osadzi może się spalić na lakierze i pozostawić nieodwracalne zabrudzenia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najczęściej po prostu spłukiwać felgi aluminiowe zwykłą, czystą wodą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl