wyszukiwarka zaawansowana

Klub Handlowy Opel

Klub Handlowy Opel

Program dla Warsztatów i sklepów samochodowych

więcej ›

myOpel.pl

Opineo

Jak często i po co wymieniać filtr kabinowy?
Jak często i po co wymieniać filtr kabinowy?

Jak często i po co w ogóle wymieniać filtr kabinowy, który oczyszcza powietrza wpadające bezpośrednio do kabiny samochodu? To bardzo ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ ma to wpływ na nasze zdrowie!

Po co wymieniać filtr kabinowy?

Przede wszystkim filtry kabinowe oczyszczają powietrze wewnątrz kabiny. Usuwają dym, kurz, pyłki roślin, a nawet cząstki asfaltu czy gumy. Niewymieniany filtr kabinowy może prowadzić do poważnych objawów np. łzawiących oczu, kaszlu, kataru, a nawet zaczerwienienia skóry! Szczególnie podatni będą nie tylko zawodowi kierowcy, ale też np. alergicy.

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Zaleca się, aby wymienić filtr kabinowy przynajmniej raz w roku, najlepiej w okresie wiosennym. Zwykle brudzi się on najbardziej jesienią, a zimą przez to że jest mniej eksploatowany jest wylęgarnią zarazków. Dlatego warto pamiętać o jego wymianie na wiosnę.

ZOBACZ FILTR KABINOWY

My jednak zalecamy jego wymianę nawet dwa razy w roku co przełoży się na mniejsze koszty związane z serwisem klimatyzacji.

Jakie są rodzaje filtrów kabinowych?

Można wymienić dwa podstawowe rodzaje filtrów kabinowych:

  1. Standardowy filtr kabinowy
  2. Węglowy filtr kabinowy

Ten drugi można rozróżnić dzięki zauważalnie ciemniejszej barwie. Ma on takie same wymiary i służy tak samo długo, a jest niewiele droższy.

ZOBACZ PRZYKŁADOWY WĘGLOWY FILTR KABINOWY

Ma on dużo większe zastosowanie i działanie. Węglowy filtr kabinowy pochłania również szkodliwe substancje gazowe – ozon, siarkę czy azot ze spalin.

do góry
×

W związku z sytuacją panującą na terenie naszego kraju, dotyczącą zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 informujemy, że czas dostarczenia przesyłek może ulec wydłużeniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl