Zalety progów bocznych w Oplu 0
Zalety progów bocznych w Oplu

Zalety progów bocznych w Oplu

Wiele osób podczas kupowania nowego samochodu zastanawia się nad zakupem opcjonalnych progów bocznych montowanych na wysokości podwozia. Nie każdy zdaje sobie sprawię jak wiele zalet ma to rozwiązanie i że za niewielką dopłatą, wyposażamy swój pojazd w bardzo praktyczną część, która nie tylko ułatwi nam życie, ale także dodatkowo zabezpieczy naszego Opla.

Progi boczne Opel wyglądają estetycznie

Oczywiście pierwszą zaletą progów bocznych w Oplu, która rzuca się nam w oczy, jest oczywiście estetyka oraz design. Dodanie takiego akcesoria sprawia, że sylwetka auta zdecydowanie się zmienia. Pojazd automatycznie przybiega muskulatury, wydaje się bardziej terenowy. Design progów dodaje samochodom szczególnego wyglądu, dlatego wiele osób decyduje się na nie wyłącznie ze względów estetycznych.

Dostęp do dachu dzięki progom bocznym w Oplu

Główną zaletą progów bocznych w Oplu jest jednak ich praktyczna pomoc w dostępie do dachu pojazdu. Tą zaletę docenią osoby, które posiadają bagażniki i boxy dachowe. Jeśli często przewozisz rowery, narty lub po prostu pakujesz swój bagaż do bagażnika umieszczonego na dachu, na pewno docenisz progi boczne w swoim Oplu. Pozwalają one na dużo łatwiejsze zamontowanie i dostęp do dachu pojazdu.

Progi boczne Opel

Łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie do Opla

Progi boczne są również praktycznie wykorzystywane na co dzień. Docenią je właściciele SUV-ów Opla, szczególnie osoby starsze. Prób boczny tworzy swojego rodzaju schodek, który pozwala nam na wygodne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Nie musimy starać się przekraczać drzwi, możemy wygodnie postawić nogę na progu Opla i opierając się na nim, wygodnie wejść do pojazdu.

Bezpieczeństwo podczas wsiadania

Oryginalne progi boczne Opla wykonane są ze szlachetnej stali i pokryte antypoślizgowymi gumowymi wypustkami. Takie rozwiązanie pomaga podczas wsiadania – szczególnie w sezonie zimowym, kiedy stalowe progi mogą wydawać się śliskie i niebezpieczne. Antypoślizgowe wypustki blokują podeszwę i ułatwiają wsiadanie.

Progi boczne zabezpieczają boki samochodu

Najważniejszą zaletą progów bocznych Opla jest fakt, że zdecydowanie zwiększają one bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu progów bocznych w Oplu, zwiększamy odporność nadwozia na uderzenia boczne np. podczas kolizji. Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas poruszania się po drogach, dlatego zastosowanie takiego rozwiązania jest naprawdę pomocne.

Progi boczne Opla

Warto podkreślić, że oryginalne progi boczne Opla nie wymagają żadnego wiercenia w samochodzie. Montowane są do fabrycznych punktów montażowych, jednocześnie nie zasłaniając punktów podparcia podnośnika. W zależności od modelu, progi boczne w Oplach mają odpowiednie maksymalne obciążenie od 135 kg do 150 kg. Niektóre z nich można stosować z chlapaczami – wszystkie informacje zawarte są w dołączonej do zestawu instrukcji obsługi i montażu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl