wyszukiwarka zaawansowana

Klub Handlowy Opel

Klub Handlowy Opel

Program dla Warsztatów i sklepów samochodowych

więcej ›

myOpel.pl

Opineo

Jak rozpoznać, że wycieraczki do Opla uległy zużyciu?
Jak rozpoznać, że wycieraczki do Opla uległy zużyciu?

Czy zwracasz uwagę na zużycie wycieraczek w Twoim Oplu i regularnie je wymieniasz? Wielu kierowców temat ten bagatelizuje, uznając go za błahy. Czy słusznie?

Rola wycieraczek samochodowych

Okazuje się, że to od wycieraczek w dużej mierze zależy właściwa widoczność podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach atmosferycznych, tj. opady deszczu czy śniegu. „Tylko przy dokładnie wyczyszczonych szybach kierowca jest w stanie prawidłowo ocenić odległość od innego pojazdu lub zauważyć pieszego wchodzącego na jezdnię” – tłumaczy nam sprzedawca ze sklepu motoryzacyjnego doopla.pl. Jest to element wyposażenia samochodu, który ma istotny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Oznaki zużycia wycieraczek w Oplu

Wycieraczki do Opla Astry to element eksploatacyjny, który ulega zużyciu i wymaga okresowej wymiany. Podstawowe oznaki zużycia to:

  • smugi na szybie
  • piski przy wycieraniu szyby
  • wrażenie tarcia lub przeskakiwania

Doskonałym momentem na wymianę wycieraczek do Opla Vectry jest jesień i zima czyli okres, kiedy ich użycie jest częstsze.

Gdzie zakupić wycieraczki do Opla?

Wiemy już, jak rozpoznać, że nasze wycieraczki uległy zużyciu, co dalej? Czas na ich wymianę. Najlepiej udać się do sklepu motoryzacyjnego, gdzie otrzymamy fachową pomoc i doradztwo w doborze odpowiednich wycieraczek do Opla Corsy, Astry, Vectry i innych popularnych modeli. Warto zabrać ze sobą zużyte pióro i znaleźć jego nowy odpowiednik. Jeśli jednak mamy problem z wymontowaniem starego pióra, warto zajrzeć do instrukcji obsługi pojazdu i odszukać informację o zalecanej długości piór lub zwyczajnie zmierzyć te aktualnie zamontowane.

Jakie wycieraczki zakupić?

Musimy jeszcze podjąć decyzję, na zakup jakiego typu wycieraczek się decydujemy. Czy chcemy, aby były to wycieraczki klasyczne przegubowe, płaskie bezprzegubowe czy może hybrydowe? Pierwsze z nich to wycieraczki z metalowym stelażem, dociskającym część roboczą do szyby. Wycieraczki bezprzegubowe są pozbawione tej metalowej konstrukcji, a stelaż jest zintegrowany z częścią roboczą. Wycieraczki hybrydowe stanowią idealne połączenie tych dwóch rozwiązań.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że sprawne wycieraczki samochodowe to komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Zwracajmy więc uwagę na ich prawidłową eksploatację i kontrolujmy regularnie stan piór. To ważne, aby na bieżąco oczyszczać gumowe elementy z brudu, błota i piasku, aby nie szorować nimi szyby a zimą nie próbować wycieraczkami ściągać lodu z szyby. Wówczas czas ich żywotności znacząco wydłużymy.

do góry
×

W związku z sytuacją panującą na terenie naszego kraju, dotyczącą zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 informujemy, że czas dostarczenia przesyłek może ulec wydłużeniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl