Jak dbać o wycieraczki samochodowe? 0
Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe to część, która jest dość mocno eksploatowana i trzeba ją regularnie wymieniać. Jeśli inwestujemy w droższe pióra wycieraczek od porządnej marki to chcemy, aby służyły nam jak najdłużej.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe, aby wydłużyć ich żywotność?

Jak wydłużyć żywotność wycieraczek samochodowych?

Przede wszystkim musimy zadbać o ich czystość niezależnie od pory roku. Pamiętajmy też, aby przy okazji dokładnie wyczyścić szybę. Odwiedzając myjnię samochodową dokładnie umyjcie pióra wycieraczek, a następnie je osuszcie i pamiętajcie o częstym spryskiwaniu szyb, aby utrzymać ją w czystości.

Po wizycie w myjni mechanicznej – zarówno szybę jak i same pióra wycieraczek – warto odtłuścić. Po prostu wytrzyj je dokładnie papierowym ręcznikiem. W ten sposób polepszysz skuteczność ich pracy.

Wycieraczki samochodowe, a pogoda

Temperatura ma duży wypływ na gumę, z której wykonane są pióra wycieraczek. Wycieraczki samochodowe nie są odporne na wysokie temperatury, więc jeśli planujesz zostawić samochód w mocno nasłonecznionym miejscu warto pamiętać o podniesieniu wycieraczek do góry. Dzięki temu pióra wycieraczek do szyb nie odkształcą się tak szybko.

Ważne jest również, aby pamiętać p korzystaniu z wycieraczek do szyb tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Jeśli włączycie pióra wycieraczek na suchej szybie, zwiększycie około 25-krotnie tarcie, więc jak można się spodziewać – skutecznie zwiększycie ich zużycie.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe zimą?

Niestety wiele osób ma zwyczaj odrywania wycieraczek samochodowych od szyby, kiedy te lekko do niej przymarzną po zimnej nocy. Absolutnie nie wolno tego robić! Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainwestowanie w klasyczny odmrażacz do szyb, zastosowanie go w okolicach piór wycieraczek i odczekanie dosłownie chwili. W ten sposób skutecznie przedłużymy żywotność gumy, z której wykonane są pióra naszych wycieraczek.

Warto również pamiętać, aby nie używać wycieraczek samochodowych, kiedy szyby są zamarznięte lub oblodzone. Najpierw pozbywamy się lodu przy pomocy skrobaczki lub odmrażacza, a dopiero później możemy włączyć wycieraczki do szyb. Nawet chwilowe działanie piór na chropowatej powierzchni, może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenie.

Regularnie sprawdzaj stan wycieraczek samochodowych

Nawet jeśli dbamy o wycieraczki samochodowe bardzo mocno, w końcu i tak ulegną one zużyciu co spowoduje mniej efektywne zbieranie wody z szyby samochodu. Dlatego warto systematycznie sprawdzać ich stan. Jak to robić przeczytacie w artykule:

"Jak rozpoznać, że wycieraczki do Opla uległy zużyciu?"

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl