Felgi i opony Citroen C3

Felgi i opony to najważniejsze elementy układu jezdnego samochodów marki Citroen. Felgi z zamontowanymi na nich oponami odpowiadają za przyczepność pojazdu, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo podróżowania. Same felgi są przykręcane do piast kół w samochodzie. Opony samochodowe przenoszą moment obrotowy na nawierzchnię drogi. Od stanu opon zależy przyczepność, sterowalność, kierowalność, a także droga hamowania i pośrednio, komfort jazdy.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rodzaje opon samochodowych do samochodów Citroen C3

Obecnie stosuje się trzy rodzaje opon samochodowych do wszystkich samochodów, poruszających się po europejskich drogach, w tym również do Citroena C3.

  • Opony sezonowe zimowe – przeznaczone do jazdy w sezonie późno jesiennym i zimowym, kiedy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7 st. C.
  • Opony sezonowe letnie – przeznaczone do jazdy w sezonie wiosennym i letnim oraz wczesnojesiennym, kiedy średnia dobowa temperatura przekracza 7 st. C.
  • Opony wielosezonowe całoroczne – do jazdy przez cały rok.

Opony do Citroena C3 należy dobierać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. W instrukcji każdego Citroena znajdują się informacje o rozmiarach zalecanych oraz optymalnych.

Rodzaje felg samochodowych

Obecnie stosowane są dwa rodzaje felg samochodowych.

  • Felgi stalowe, tak zwane pełne. Są tańsze od aluminiowych.
  • Felgi aluminiowe albo ze stopów z dodatkiem aluminium. Mają atrakcyjny wygląd i zapewniają dobrą wentylację dla elementów układu hamulcowego.

Felgi do Citroena C3 należy dobierać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, który informuje o dopuszczalnych rozmiarach w instrukcji auta.
Gdzie kupić felgi i opony do Citroena C3?

Najlepsze felgi i opony do Citroena C3 można kupić w sklepie internetowym DoOpla.pl. Sklep oferuje felgi i opony Citroen C3 w bardzo dobrych cenach. W wyborze odpowiednich felg i opon pomaga wygodna i prosta w obsłudze wyszukiwarka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl