Wycieraczki i spryskiwacze Citroen C5 X

Układ oczyszczania przedniej i tylnej szyby w samochodach Citroen C5 X ma kluczowy wpływ na zapewnienie kierowcy odpowiedniej widoczności w trakcie jazdy. Układ oczyszczania szyb usuwa kurz, osady, a także krople wody i śnieg w trakcie opadów. Podstawowe elementy układu oczyszczania szyb w Citroenie C5 X to spryskiwacze oraz wycieraczki samochodowe.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Spryskiwacze Citroen C5 X

Spryskiwacze to końcowe elementy układu spryskiwania szyb. W trakcie pracy układ ten uruchamia elektryczną pompkę. Ta pobiera płyn do spryskiwaczy ze zbiorniczka, nadaje mu odpowiednie ciśnienie i kieruje go, za pomocą przewodów, do spryskiwaczy przedniej szyby (zamontowanych na masce silnika) oraz do spryskiwacza tylnej szyby (zamontowanego w górnej części). Zadaniem spryskiwacza jest rozpylanie płynu do spryskiwaczy na jak największej powierzchni szyby. Obecnie coraz popularniejsze w samochodach Citroen są spryskiwacze mgłowe, które dokładnie pokrywają szybę i dodatkowo, oszczędzają płyn.

Wycieraczki Citroen C5 X

Wycieraczki samochodowe montowane są do ramion, które są napędzane przez silnik elektryczny i poruszane w odpowiedni sposób, dzięki pracy mechanizmu. Wycieraczki mają za zadanie usuwanie zanieczyszczeń oraz opadów z powierzchni szyby. Powinny skutecznie oczyszczać jak największą powierzchnię szyb. Do tego powinny robić to cicho, aby zapewnić komfort jazdy.

Wycieraczki samochodowe w wersji mini oraz spryskiwacze, stosuje się także w autach z reflektorami wykonanymi w technologii ksenon.

Rodzaje wycieraczek samochodowych Citroen C5 X

Obecnie w nowoczesnych samochodach (w tym w samochodach Citroen) stosuje się trzy rodzaje wycieraczek:

  • Wycieraczki płaskie (bezszkieletowe) – zajmują mało miejsca, wszystkie elementy wycieraczki mieszczą się w jednym elemencie, za docisk do szyby odpowiada wewnętrzny element stalowy. Są bardzo aerodynamiczne i zapewniają ładny wygląd.
  • Wycieraczki szkieletowe – stary, sprawdzony typ wycieraczek, składających się z kilkunastu elementów. Ich zaletą jest to, że można w nich wymieniać samo pióro.
  • Wycieraczki hybrydowe – łączą w sobie cechy wycieraczek szkieletowych i bezszkieletowych.

Przy wyborze wycieraczek do samochodów Citroen C5 X należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: długość pióra wycieraczki (na przedniej szybie wycieraczka prawa i lewa mają różną długość) oraz rodzaj mocowania.

Wycieraczki samochodowe zużywają się w trakcie eksploatacji. Najlepsze wycieraczki są w stanie pracować bezawaryjnie do 6 – 7 miesięcy. Należy je wymienić, gdy zaczynają hałasować, podskakiwać, zostawiać smugi i niedoczyszczone miejsca.

Spryskiwacze do samochodów Citroen w sklepie DoOpla.pl

Spryskiwacze do szyb mogą ulec awarii na skutek wielu czynników. Spryskiwacze należy wymienić na nowe, gdy przestają rozpylać płyn (są zablokowane) albo kiedy nie można ich odpowiednio wyregulować (np. wtedy gdy pryskają na dach).

W sklepie internetowym DoOpla.pl można kupić w atrakcyjnych cenach markowe spryskiwacze Citroen C5 X. To spryskiwacze wysokiej jakości, dostarczane przez markowych producentów. Spryskiwacze Citroen C5 X ze sklepu DoOpla.pl z pewnością będą długo służyć.

Wycieraczki do samochodów Citroen w sklepie DoOpla.pl

W sklepie internetowym DoOpla.pl można znaleźć dobre jakościowo wycieraczki Citroen C5 X, przeznaczone do wszystkich modeli samochodów tej francuskiej marki.
Sklep oferuje wycieraczki Citroen C5 X szkieletowe i bezszkieletowe, dostarczane przez markowych producentów. Stosowanie wycieraczek Citroen ze sklepu DoOpla.pl zapewni kierowcy komfort jazdy i bardzo dobrą widoczność. Markowe wycieraczki będą także pracować przez długi czas, a ich montaż będzie prosty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl