Felgi i opony Citroen C4 (2010-2017)

Felgi i opony to najważniejsze elementy układu jezdnego samochodów marki Citroen. Felgi z zamontowanymi na nich oponami odpowiadają za przyczepność pojazdu, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo podróżowania. Same felgi są przykręcane do piast kół w samochodzie. Opony samochodowe przenoszą moment obrotowy na nawierzchnię drogi. Od stanu opon zależy przyczepność, sterowalność, kierowalność, a także droga hamowania i pośrednio, komfort jazdy.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rodzaje opon samochodowych do samochodów Citroen C4 (2010-2017)

Obecnie stosuje się trzy rodzaje opon samochodowych do wszystkich samochodów, poruszających się po europejskich drogach, w tym również do Citroena C4.

  • Opony sezonowe zimowe – przeznaczone do jazdy w sezonie późno jesiennym i zimowym, kiedy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7 st. C.
  • Opony sezonowe letnie – przeznaczone do jazdy w sezonie wiosennym i letnim oraz wczesnojesiennym, kiedy średnia dobowa temperatura przekracza 7 st. C.
  • Opony wielosezonowe całoroczne – do jazdy przez cały rok.

Opony do Citroena C4 należy dobierać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. W instrukcji każdego Citroena znajdują się informacje o rozmiarach zalecanych oraz optymalnych.

Rodzaje felg samochodowych

Obecnie stosowane są dwa rodzaje felg samochodowych.

  • Felgi stalowe, tak zwane pełne. Są tańsze od aluminiowych.
  • Felgi aluminiowe albo ze stopów z dodatkiem aluminium. Mają atrakcyjny wygląd i zapewniają dobrą wentylację dla elementów układu hamulcowego.

Felgi do Citroena C4 należy dobierać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, który informuje o dopuszczalnych rozmiarach w instrukcji auta.
Gdzie kupić felgi i opony do Citroena C4?

Najlepsze felgi i opony do Citroena C4 można kupić w sklepie internetowym DoOpla.pl. Sklep oferuje felgi i opony Citroen C4 w bardzo dobrych cenach. W wyborze odpowiednich felg i opon pomaga wygodna i prosta w obsłudze wyszukiwarka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl