Części do układu chłodzącego Peugeot 508 (od 2011-2017 r.)

Układ chłodzenia w samochodach odpowiada za prawidłowe działanie silnika spalinowego. To właśnie dzięki niemu silnik nie przegrzewa się, nawet pracując na najwyższych obrotach i może zachować sprawność przez długie lata. Kiedy jeden z elementów układu chłodzenia nie działa prawidłowo, może dojść do niebezpiecznego przegrzania silnika. W sklepie doopla.pl dostępne są części układu chłodzenia do Peugeot 508 w atrakcyjnych cenach.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Za co odpowiada układ chłodzenia w Peugeocie 508?

Silnik podczas swojej pracy wytwarza ciepło. Układ chłodniczy ma za zadanie utrzymać je w zakresie 90-100°C. Temperatura wyższa może doprowadzić do przegrzania silnika, a także do jego deformacji i topienia metalu. W efekcie może dojść nawet do spalenia silnika. Wymiana silnika w Peugeot 508 to bardzo kosztowny wydatek, dlatego już przy pierwszych objawach, sygnalizujących możliwość wystąpienia usterki elementów układu chłodzenia w Peugeocie 508, należy dokonać ich wymiany na nowe.

Budowa układu chłodzenia

Najważniejsze elementy układu chłodzenia w Peugeot 508 to:

  • chłodnica – obniża temperaturę płynu, docierającego do silnika poprzez owiewanie go chłodnym powietrzem;
  • wentylator chłodnicy – przyspiesza przepływ chłodnego powietrza;
  • pompa płynu chłodzącego – wymusza ruch płynu chłodzącego;
  • termostat – reguluje przepływ płynu chłodzącego;
  • zbiornik wyrównawczy – wyrównuje poziom płynu w zależności od jego objętości;
  • nagrzewnica – odbiera ciepło z płynu, kierując gorące powietrze do kabiny pasażerskiej.

Najczęstsze usterki układu chłodzenia

Najczęściej przyczyną usterek układu chłodzenia jest jego uszkodzenie mechaniczne lub naturalne zużycie w wyniku eksploatacji samochodu, w efekcie czego dochodzi do przegrzania lub niedogrzania silnika. Kierowca powinien być czujny, ponieważ może pojawić się wyciek płynu chłodzącego. Wówczas powinna się zaświecić kontrolka, informująca o zbyt wysokiej temperaturze płynu. Przyczyna może tkwić również w awarii termostatu, który nie przepuszcza płynu do chłodnicy. Uszkodzony może być również wentylator. Może pojawić się i zupełnie odwrotna sytuacja, w której temperatura płynu jest zbyt niska i dochodzi do niedogrzania silnika. Wówczas należy się liczyć z wyższym spalaniem oraz zużyciem niektórych elementów wewnątrz silnika. W tym przypadku najczęściej winę ponosi uszkodzony termostat. Wszystkie te elementy warto zakupić w sklepie doopla.pl, który gwarantuje wysoką ich jakość w korzystnej cenie.

Jeżeli poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, a posiadasz fizycznie uszkodzoną lub zużytą część, spisz wszystkie znajdujące się na niej symbole. Wszystkie oryginalne części, które są montowane w samochodach, posiadają oznaczenia ułatwiające identyfikację i odnalezienie bliźniaczej części na magazynie. Pamiętaj, jednak, aby mimo wszystko podać również numer VIN samochodu - to ułatwi nam sprawdzenie, czy np. nie ma tańszej wersji, czy zamiennika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl