Układ dolotowy Peugeot 3008 – jak działa i jaką pełni rolę?

Silnik spalinowy potrzebuje paliwa i powietrza, aby móc pracować. Powietrze jest dostarczane do silnika właśnie przez układ dolotowy. Peugeot 3008 w swoich samochodach stosuje nowoczesne i wydajne układy dolotowe, zapewniające odpowiednie działanie jednostki napędowej.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Powietrze jest zasysane przez układ dolotowy dzięki podciśnieniu wytwarzanemu w cylindrach silnika. Ilość powietrza i jego temperatura jest mierzona przez odpowiednie czujniki (przepływomierz/MAF, czujnik temperatury). Do ilości powietrza dotryskiwana jest odpowiednia ilość paliwa.

Układ dolotowy Peugeota 3008 i każdego innego pojazdu musi być szczelny. W tym układzie powietrze jest oczyszczane, dzięki zamontowanemu w nim filtrowi powietrza. Dalej jest ono prowadzone do zaworów dolotowych, które dawkują dopływ powietrza do cylindrów.

W nowoczesnych, współczesnych samochodach z silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa, układ dolotowy jest bardziej rozbudowany. Stosuje się w nim dodatkowo turbosprężarkę (kompresującą powietrze) oraz intercooler (chłodnicę powietrza doładowanego).

Wszystkie części do układu dolotowego Peugeot 3008 – w sklepie DoOpla.pl

Podstawowe elementy składowe układu dolotowego to:

  • element zasysający powietrze,
  • obudowa filtra powietrza,
  • filtr powietrza,
  • rura prowadząca powietrze do przepustnicy,
  • kolektor dolotowy.

W nowoczesnych silnikach to również:

W układzie dolotowym montuje się także czujniki:

Sklep DoOpla.pl ma w swojej stałej ofercie wszystkie części do układu dolotowego Peugeot 3008. Są to zarówno części eksploatacyjne (jak filtr powietrza, turbosprężarka, intercooler), jak również podzespoły, które mogą wymagać wymiany na skutek zużycia lub uszkodzenia (kolektor dolotowy, przewody, czujniki).

Sklep DoOpla.pl oferuje części wysokiej jakości, zapewniające długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie. Jeśli układ dolotowy Peugeot 3008 w Twoim aucie wymaga serwisu albo naprawy – odwiedź sklep DoOpla.pl! Pamiętaj jednak, że jeśli nie znajdziesz interesującej Cię części lub akcesoriów do swojego Peugeota, możesz do nas napisać, podająć numer VIN samochodu, a my sprawdzimy ich dostępność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl