Amortyzacja Peugeot 5008 (od 2017 r.)

Sprawny układ amortyzacji ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i na komfort jazdy. W samochodach ze standardowym zawieszeniem układ amortyzacji wykorzystuje dwa podstawowe elementy:

  • Sprężyny metalowe – ich zadaniem jest neutralizacja drgań, które powstają podczas jazdy samochodem. Drgania te mają negatywny wpływ na komfort jazdy, a także na przedwczesne zużycie się wielu układów w samochodzie.
  • Amortyzatory – ich zadaniem jest neutralizacja drgań, a także zapewnienie stałego kontaktu kół z nawierzchnią, niezależnie od kształtu nawierzchni. Amortyzatory mają wpływ na drogę hamowania, odporność na boczne podmuchy wiatru i prowadzenie samochodu.

Sprężyny metalowe i amortyzatory są obowiązkowo sprawdzane w tracie corocznego badania technicznego w Stacji Kontroli Pojazdów. Jednak ich awaria może pojawić się długo przed przeglądem, a jazda z uszkodzonymi amortyzatorami i sprężynami jest niebezpieczna.

Uszkodzona amortyzacja w samochodach Peugeot 5008 – jak rozpoznać?

Amortyzatory samochodowe ulegają zużyciu eksploatacyjnemu. Ich trwałość zależna jest od tego, jakiej jakości części zostały użyte i jak często kierowca jeździł po drogach niskiej jakości.

Typowe awarie amortyzatorów to: wycieki oleju (chyba, że mamy do czynienia z amortyzatorami gazowymi), bujanie samochodu na nierównościach, gorszy komfort jazdy, dłuższa droga hamowania, włączanie się ABS przy słabym hamowaniu.

Zepsuć mogą się także elementy gumowe, wówczas amortyzatory zaczynają stukać.

Sprężyny samochodowe ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, na skutek przeciążeń i jazdy po nierównościach. Ale mogą też być zaatakowane przez korozję. Typowe objawy awarii sprężyn to hałasy z zawieszenia (skrzypienie, stukanie, brzęczenie), ściąganie auta i nierówne ustawienie go wzdłuż osi wzdłużnej.

Uszkodzone amortyzatory i sprężyny w Twoim Peugeocie 5008? Wszystko kupisz w sklepie DoOpla.pl

Amortyzatory, górne mocowania amortyzatora, sprężyny i kolumny MacPhersona (elementy zawieszenia przedniego, łączącego w jeden zespół amortyzator i sprężynę) mają prawo się zużywać w trakcie eksploatacji auta. I trzeba je wymieniać, dla bezpieczeństwa oraz dla komfortu. Amortyzacja w Twoim Peugeocie 5008 musi działać sprawnie!

Amortyzatory, górne mocowania, sprężyny i kolumny MacPhersona (kompletna amortyzacja Peugeot 5008 do każdego modelu auta) kupisz w bardzo dobrej cenie w sklepie DoOpla.pl.

Skorzystaj z prostej wyszukiwarki, która pomoże Ci bezbłędnie dobrać części do Twojego samochodu!

Amortyzacja Peugeot 5008 – w najlepszej cenie, w sklepie DoOpla.pl!

Jeżeli poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, a posiadasz fizycznie uszkodzoną lub zużytą część, spisz wszystkie znajdujące się na niej symbole. Wszystkie oryginalne części, które są montowane w samochodach, posiadają oznaczenia ułatwiające identyfikację i odnalezienie bliźniaczej części na magazynie. Pamiętaj jednak, aby mimo wszystko podać również numer VIN samochodu - to ułatwi nam sprawdzenie czy np. nie ma tańszej wersji, czy zamiennika.

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
osłona kurzowa amortyzatora przód peugeot
Nowa oryginalna osłona kurzowa amortyzatora przód do samochodów...
osłona kurzowa amortyzatora przód peugeot
Cena:
34,35 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl