Chlapacze Opel Astra K

Chlapacze Opel Astra K

Chlapacze do Opel Astra K. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Astra K. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Chlapacze przednie Astra K
Nowe oryginalne chlapacze Dla Astra K Oś Przednia ...
Chlapacze przednie Astra K
Cena:
179,95 zł
szt.
Chlapacze tylne Astra K
Nowe oryginalne chlapacze  Dla Astra K Dla HATCHBACK 5...
Chlapacze tylne Astra K
Cena:
159,29 zł
szt.
Chlapacze tył Opel Astra v kombi
Nowe oryginalne chlapacze tył do samochodu Opel Astra V kombi
Chlapacze tył Opel Astra v kombi
Cena:
173,00 zł
szt.

Czym są chlapacze samochodowe?

Jeszcze nie tak dawno temu chlapacze stanowiły podstawowe wyposażenie praktycznie każdego samochodu. Dziś nie są już obowiązkiem, a decyzja o ich montażu zależy od kierowcy, bo mało który projektant samochodów decyduje się na ich montaż fabryczny.

Czym są chlapacze samochodowe? To osłony przeciwbłotne, które mają za zadanie chronić powłokę lakieru przed kamieniami, żwirem oraz resztą brudu wzbijanego z drogi.

To bardzo praktyczne rozwiązanie, które, jak zostało wyżej wspomniane, zatrzymuje dużą ilość brudu, dzięki czemu pozwala utrzymać samochód w lepszym stanie. Mimo swoich zalet chlapacze samochodowe bardzo rzadko instalowane są w nowych modelach - ich obecność kłóci się z wizją projektantów samochodowych, którzy odchodzą od montażu wystających elementów. Z tego powodu pojazdy nie są już wyposażane w takie elementy jak anteny, listwy ochronne na drzwiach, czy uchwyty holownicze.

Choć chlapacze samochodowe nie należą już do standardowego wyposażenia, wciąż można je montować. Na rynku znajduje się wiele produktów w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, czego doskonałym przykładem jest nasza oferta. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem.

Jakie funkcje pełnią chlapacze samochodowe?

Chlapacze samochodowe to niezwykle korzystne rozwiązania. Po pierwsze, chronią one lakier przed zniszczeniem - auto mniej się brudzi, a przy tym osłony są w stanie zapobiegać szybkiemu rdzewieniu karoserii. Samochód, który ma osłony przeciwbłotne jest nie tylko o wiele czystszy, ale także jego właściciel nie musi martwić się o to, że piasek, czy żwir będzie odbijać się od drzwi i progów.

Chlapacze zatrzymują również drobne kamyki, błoto pośniegowe oraz piasek, które mogą wydostać się spod kół i wylądować na czyjejś masce, o co nietrudno, jeśli prowadzi się samochód o sporych gabarytach. Warto pamiętać o tym, że szyby są wrażliwe na uszkodzenia - czasami nawet mały kamyk może spowodować odpryski lub pęknięcia na szybie. Można się przed nimi zabezpieczyć, wykupując AC wraz z ubezpieczeniem szyb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl