Amortyzacja Opel Crossland-X

Układ amortyzacji w samochodach Opel Crossland-X

Układ amortyzacji Opel Crossland-X składa się z dwóch podstawowych elementów. To amortyzatory oraz sprężyny zawieszenia. W każdym samochodzie, bez względu na jego wielkość i klasę, stosuje się cztery amortyzatory i cztery sprężyny, po jednym amortyzatorze i jednej sprężynie na koło.
Amortyzatory mają za zadanie zapewnienie kontaktu kół z nawierzchnią drogi. Musi się to odbywać niezależnie od stanu nawierzchni i od szybkości jazdy. Dodatkowo amortyzatory mają za zadanie ograniczenie drgań, które mogłyby przenosić się na nadwozie.
Sprężyny z kolei amortyzują drgania, generowane przez koła, dodatkowo dbając także o zachowanie odpowiedniego prześwitu (wysokości podwozia od nawierzchni drogi).

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Odbój amortyzatora przedniego
Nowy, oryginalny odbój amortyzatora przedniego  Dla Crossland X
Odbój amortyzatora przedniego
Cena:
104,65 zł
szt.
Osłona amortyzatora przedniego
Nowa, oryginalna osłona przeciwpyłowa przedniego amortyzatora ...
Osłona amortyzatora przedniego
Cena:
27,68 zł
szt.
Tylny amortyzator zawieszenia
Nowy, oryginalny amortyzator tylnego zawieszenia  Dla...
Tylny amortyzator zawieszenia
Cena:
595,62 zł
szt.
Tylny amortyzator zawieszenia
Nowy, oryginalny amortyzator tylnego zawieszenia  Dla...
Tylny amortyzator zawieszenia
Cena:
595,62 zł
szt.

Najważniejsze elementy układu amortyzacji

Współczesne amortyzatory dostępne są w dwóch wersjach: gazowej i olejowej. W niektórych samochodach Opel Crossland-X, z aktywnym zawieszeniem, stosuje się specjalne amortyzatory, z regulacją skoku. Pozwalają one na zapewnienie charakterystyk auta sportowego i komfortowego, w jednym samochodzie. Sprężyny z kolei mają prostą konstrukcję i są produkowane z mocnej stali.

Objawy awarii układu amortyzacji w samochodach Opel Crossland-X

Układ amortyzacji Opel Crossland-X może się zużywać ze względu na wiele czynników. To na przykład duży przebieg samochodu, częsta jazda po nierównościach, zbytnie obciążenie auta, wjechanie w dziurę na drodze z dużą prędkością, czy też ataki korozji (dotykające sprężyny).

Objawy awarii sprężyn do metaliczne odgłosy, skrzypienie, obniżenie prześwitu i niższy komfort jazdy. Typowe objawy awarii amortyzatorów to silniejsze kołysanie, podatność na podmuchy wiatru, dłuższa droga hamowania, podskakiwanie auta i stukanie z górnej części amortyzatorów.

Jazda z uszkodzonym układem amortyzacji jest męcząca i przede wszystkim, niebezpieczna. Zwłaszcza uszkodzone amortyzatory powodują dłuższą drogę hamowania i niewłaściwe działanie aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Części układu amortyzacji do Opla Crossland-X w sklepie DoOpla.pl

W sklepie DoOpla.pl można kupić oryginalne części układu amortyzacji Opel Crossland-X w bardzo atrakcyjnych cenach. To podzespoły wysokiej jakości, produkowane przez najlepszych dostawców. Wśród nich jest wiele firm, które dostarczają części na pierwszy montaż.
Kupując oryginalne części układu amortyzacji do Opla Crossland-X, kierowca ma pewność, że podzespoły będą idealnie pasować i długo służyć. Warto pamiętać o tym, że części wymienia się parami na jednej osi. Zaleca się, aby dokonać wymiany amortyzatorów i sprężyn w całym aucie, przy objawach awarii.

Amortyzacja do Opel Crossland-X. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Crossland-X. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl