układ wydechowy Opel Karl

Układ wydechowy Opel Karl

Sprawny układ wydechowy w Oplu Karl to nie tylko odpowiedni komfort jazdy, ale przede wszystkim prawidłowa praca jednostki napędowej. Jeśli jego elementy niewłaściwie funkcjonują, samochód zaczyna spalać więcej mieszanki paliwowej i emitować do atmosfery szkodliwe substancje, a jednocześnie zauważyć można coraz to gorsze osiągi. Nie próbuj zatem jeździć z uszkodzonym układem wydechowym. W sklepie internetowym doopla.pl znajdziesz wszystkie najważniejsze elementy układu i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
nowy oryginalny tłumik tył opel karl
Nowy oryginalny tłumik tylny do samochodu Opel Karl z silnikiem o...
nowy oryginalny tłumik tył opel karl
Cena:
567,79 zł
szt.

Najważniejsze elementy układu wydechowego w Oplu Karl

Układ wydechowy w samochodzie wydaje się być prostym układem, który składa się zaledwie z kilku rur, odpornych na wysokie temperatury i niesprzyjające warunki atmosferyczne. W rzeczywistości jednak to także wiele innych elementów t.j.:

  • tłumiki – odpowiedzialne za przetwarzanie spalin i tłumienie hałasu wydobywającego się z silnika;
  • kolektor wydechowy – pierwszy element układu, znajdujący się bezpośrednio za silnikiem;
  • katalizator – zabezpiecza przed wydobywaniem się szkodliwych substancji do środowiska;
  • sonda lambda – mierzy zawartość tlenu resztkowego w spalinach i przekazuje te dane jednostce sterującej silnika.

Oczywiście, nie są to wszystkie elementy układu wydechowego, które są dostępne w ofercie sklepu doopla.pl. Zajrzyj do nas, a z pewnością znajdziesz część pasującą do Twojego pojazdu.

Najczęstsze usterki układu wydechowego

Samochodowy układ wydechowy podczas jazdy ulega zniszczeniu. Dzieje się tak pod wpływem działania wysokich temperatur oraz szkodliwych substancji. Jakie usterki występują najczęściej?

  • rdzewienie – wystąpienie rdzy osłabia strukturę materiału, doprowadzając w efekcie do jego zniszczenia. Pojawiają się ubytki i nieszczelności, co objawia się metalicznym dźwiękiem podczas jazdy na wysokich obrotach.
  • awaria kolektora – to element odpowiedzialny za akumulację spalin i ich transport do katalizatora. W efekcie tego procesu części stale podlegają naprzemiennie rozgrzewaniu i stygnięciu, co może prowadzić do pęknięcia kolektora. Usterka sygnalizowana jest nierówną pracą silnika oraz słyszalnym świstem.
  • niedrożność katalizatora – do niedrożności może dojść w wyniku osadzania się sadzy. Oznaką tego stanu jest spadek mocy samochodu.

Układ Wydechowy do Opel Karl. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Karl. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl