Układ elektryczny Peugeot 208

Współczesne samochody mają bardzo rozbudowane układy elektryczne, czego przykładem jest układ elektryczny Peugeot 208. Dzieje się tak dlatego, że współczesne auta są wyposażone w mnóstwo czujników, które nie mogą działać bez zasilania elektrycznego.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Funkcje układu elektrycznego w samochodach Peugeot 208

Układ elektryczny w Peugocie 208 musi zasilić cały szereg odbiorników, których zadaniem jest uruchomienie silnika (rozrusznik), zasilanie go w paliwo (elektryczna pompa paliwa), a także kontrola dopływu powietrza, paliwa i pracy silnika (czujniki, komputer sterujący itd.).

Nie sposób nie zauważyć, że na przestrzeni lat znacząco zwiększyła się także liczba systemów bezpieczeństwa. Wykorzystują one cały szereg sterowników i czujników. To również wymaga zasilania.

Zmieniała się także lista wyposażenia kabiny. Wszystkie systemy komfortu, od elektrycznie otwieranych szyb, poprzez centralne zamki, audio, nawigacje, systemy multimedialne i sterowanie - potrzebują prądu. Do tego dochodzi jeszcze oświetlenie - zewnętrzne i wewnętrzne. Układ elektryczny Peugeot 208, stosowany w nowoczesnych autach, ma mnóstwo pracy.

Elementy układu elektrycznego - które mogą wymagać wymiany?

Wiele elementów układu elektrycznego, stosowanego we współczesnych samochodach, to części eksploatacyjne, które po prostu zużywają się w trakcie eksploatacji samochodu.

Akumulator to podstawowa część eksploatacyjna układu elektrycznego, która zasila wszystkie odbiorniki prądu w aucie, gdy nie pracuje silnik i napędzany przez niego alternator.

Rozrusznik to silnik elektryczny, którego zadaniem jest uruchomienie silnika spalinowego, przy wykorzystaniu prądu z alternatora. Rozrusznik ciężko pracuje i ma prawo się zepsuć.

Alternator to prądnica, wytwarzająca prąd dla instalacji elektrycznej, kiedy pracuje silnik. Alternator samochodowy również ma prawo wymagać wymiany po kilku - kilkunastu latach.

Trzeba jeszcze pamiętać o innych częściach, takich jak bezpieczniki, przekaźniki, elementy układu zapłonowego - to wszystko ma prawo się zepsuć i trzeba to wymienić. Na szczęście układ elektryczny Peugeot 208 nie wymaga częstych wymian, a do tego części są łatwo dostępne i nie należą do drogich.

Układ elektryczny Peugeot 208 wymaga nowych części? Znajdziesz je w sklepie DoOpla.pl

Sklep motoryzacyjny DoOpla.pl prowadzi sprzedaż części samochodowych do wszystkich modeli koncernu Stellantis. To nie tylko części do Opla, ale także części do aut Peugeot, sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wystarczy znaleźć odpowiedni dział w sklepie, np. układ elektryczny Peugeot 208 - i już można wybierać spośród szeregu części dobrej jakości.

Jeżeli poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, a posiadasz fizycznie uszkodzoną lub zużytą część, spisz wszystkie znajdujące się na niej symbole. Wszystkie oryginalne części, które są montowane w samochodach, posiadają oznaczenia ułatwiające identyfikację i odnalezienie bliźniaczej części na magazynie. Pamiętaj jednak, aby mimo wszystko podać również numer VIN samochodu - to ułatwi nam sprawdzenie czy np. nie ma tańszej wersji, czy zamiennika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl