Układ hamulcowy Peugeot 508 (od 2018)

Układ hamulcowy w samochodzie to jeden z najważniejszych systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu należy pamiętać, aby jego elementy wymieniać na wysokiej jakości, niezawodne, nowe części, zakupione wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Sklep motoryzacyjny doopla.pl gwarantuje, że zamówione części zapewniają właściwą skuteczność hamowania.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
klocki hamulcowe tył peugeot 508 od 2018r.
Nowe oryginalne klocki hamulcowe tył do samochodu Peugeot 508 od...
klocki hamulcowe tył peugeot 508 od 2018r.
Cena:
435,72 zł
szt.
klocki hamulcowe tył peugeot, opel
Nowe oryginalne klocki hamulcowe tył do samochodu Peugeot: 508...
klocki hamulcowe tył peugeot, opel
Cena:
435,72 zł
szt.

 

Z czego składa się układ hamulcowy?

Podstawowymi elementami układu hamulcowego w samochodzie Peugeot 508 są klocki oraz tarcze hamulcowe. Tworzą one zgrany duet, który ma za zadanie zmniejszyć prędkość samochodu lub go całkowicie zatrzymać po naciśnięciu pedału hamulca. Równie ważnym elementem są także zaciski hamulcowe, odpowiadające za dociskanie klocków do tarczy. Większość części układu hamulcowego z biegiem czasu i intensywności jazdy ulega naturalnemu zużyciu i należy pamiętać o ich regularnej wymianie, bez odwlekania tej czynności w czasie. Klocki i tarcze hamulcowe do Peugeota 508 zamówisz w naszym sklepie - szybko i pewnie.

Działanie klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe w Peugeocie 508 ściśle współpracują z tarczami hamulcowymi i zaciskami. Składają się z kilku warstw, a podstawą ich konstrukcji jest płytka nośna z przyklejonym elementem ciernym. W momencie naciśnięcia pedału hamulca pompa hamulcowa przesuwa płyn hamulcowy, co powoduje wyciśnięcie tłoczka i dociśnięcie klocków do tarczy. W efekcie następuje tarcie warstwy ciernej klocka o warstwę tarczy i auto zwalnia lub całkowicie się zatrzymuje, w zależności od siły nacisku na pedał hamulca.

Funkcje tarcz hamulcowych Peugeot 508

Tarcze hamulcowe w Peugeocie 508 są umieszczone na piaście koła i wyglądają jak metalowy dysk. W momencie hamowania wytwarzana jest ogromna temperatura, mogąca sięgać ponad 500 stopni Celsjusza. Dlatego tarcze muszą być wykonane ze specjalnych stopów, które jak najmniej się rozszerzają pod wpływem tak wysokiej temperatury oraz szybko stygną.

Jeśli więc tarcze lub klocki hamulcowe w Twoim Peugeocie 508 wymagają wymiany, postaw na nasze komplety oryginalnych tarcz i klocków – żywotne, idealnie dopasowane i w korzystnych cenach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl