Układ napędowy w Peugeocie 508 (od 2018)

W każdym samochodzie bardzo ważną funkcję pełni układ napędowy. Jego głównym zadaniem jest przeniesienie momentu obrotowego wytworzonego w silniku na koła. Wymagania użytkowników rosną, przez co nowoczesne samochody, takie jak Peugeot 508 muszą mieć wyśrubowane silniki generujące dużą moc. Jednak nie tylko motor odgrywa decydującą rolę podczas napędzania pojazdu.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Budowa układu napędowego Peugeot 508

Do podstawowych elementów układu napędowego w Peugeotach 508 można zaliczyć skrzynię biegów. Połączona jest ona ze sprzęgłem, które pozwala na zmianę przełożeń w aucie. Kolejnym podzespołem odpowiedzialnym za kompensację różnicy prędkości obrotowej kół jest mechanizm różnicowy. Połączony z półosiami napędowymi, przekazuje moc na piastę i napędza koła. W samochodach marki Peugeot można spotkać przede wszystkim przedni napęd. Charakteryzuje się on silnikiem usytuowanym z przodu pojazdu, a napęd przenoszony jest na przednią oś. Taki rodzaj napędu nazywa się zablokowanym układem napędowym.

Najczęstsze usterki układu napędowego

Duży wpływ na eksploatację podzespołów układu napędowego w Peugeocie 508 ma przede wszystkim moc silnika. Im większy motor, tym większe jest obciążenie dla sprzęgła, koła dwumasowego, przegubów i innych części. Bardzo często na zużycie się elementów, wpływ ma styl jazdy kierowcy. Jazda na półsprzęgle, gwałtowne ruszanie mogą prowadzić do szybkiego zużycia się sprzęgła. Wymiana takiego elementu nie jest łatwa i często wiąże się z dłuższym pobytem pojazdu w warsztacie samochodowym. Kolejnym elementem układu napędowego, który ulega dość często awarii, jest skrzynia biegów. Głośna praca, wycieki oleju czy zgrzyty podczas zmiany biegów powinny zasygnalizować właścicielowi pojazdu, że powinien się on udać do mechanika. I tutaj podobnie, wymiana podzespołów wiąże się z dużymi kosztami. Ostatnimi częściami, które mogą spowodować awarię układu napędowego, są przeguby, które wchodzą w skład półosi napędowych. Awarii, a w zasadzie pęknięciom ulegają bardzo często osłony, które zatrzymują smar na przegubie.

Części układu napędowego Peugeot 508 w sklepie Doopla.pl

Wszystkie elementy ulegające najczęstszym awariom układu napędowego w Peugeocie 508 znajdziesz w sklepie Doopla.pl. Sklep internetowy ma bogatą ofertę części z ekspresowym czasem realizacji. Ponadto w przypadku konieczności zamówienia części u dostawcy, sklep postara się skrócić czas oczekiwania, jak tylko będzie to możliwe.

Jeżeli poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, a posiadasz fizycznie uszkodzoną lub zużytą część, spisz wszystkie znajdujące się na niej symbole. Wszystkie oryginalne części, które są montowane w samochodach, posiadają oznaczenia ułatwiające identyfikację i odnalezienie bliźniaczej części na magazynie. Pamiętaj jednak, aby mimo wszystko podać również numer VIN samochodu - to ułatwi nam sprawdzenie czy np. nie ma tańszej wersji, czy zamiennika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl