Części do układu wydechowego Peugeot 308 (2013-2021)

Układ wydechowy w Peugeot 308 jest jednym z najważniejszych w budowie całego samochodu. Odpowiada on nie tylko za komfort jazdy, ale przede wszystkim zapewnia prawidłową pracę silnika, a także zmniejsza ilość emitowanych przez pojazd szkodliwych substancji. Niestety, jest jednym z elementów w samochodzie, które może ulegać usterkom. Działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji, a także niesprzyjające warunki atmosferyczne mają na układ szkodliwy wpływ. Wszystkie elementy układu wydechowego w Peugeot 308 są dostępne w sklepie doopla.pl

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Za co odpowiada układ wydechowy w Peugeocie 308?

Głównym zadaniem układu wydechowego w Peugeocie 308 jest usuwanie spalin z silnika. Ponadto zmniejsza on ilość szkodliwych gazów, które znajdują się w spalinach, a także obniża poziom hałasu, wydobywającego się z silnika. Jak widać, ma znaczący wpływ na optymalną pracę silnika w Peugeot 308.

Najważniejsze elementy układu wydechowego

Podstawowymi elementami, z jakich składa się układ wydechowy Peugeota 308 są: kolektor wydechowy, tłumik i rura wydechowa, a także sonda lambda, katalizator, tłumik dźwięku i filtr cząstek stałych. Są to części dostępne w sklepie doopla.pl w bardzo atrakcyjnych cenach.

Najczęstsze usterki układu wydechowego

Trwałość i okres bezusterkowości układu wydechowego zależne są przede wszystkim od otoczenia, w którym samochód jest użytkowany. Najczęściej występującą usterką jest przepalenie tłumika, co znacząco utrudnia proces spalania benzyny i może dojść do dławienia się silnika. Równie często zdarza się pęknięcie kolektora, który jest odpowiedzialny za odprowadzanie spalin z silnika do rury wydechowej. Przyczyną usterki mogą również być zanieczyszczenia osadzające się w kolektorze, powodujące zmniejszenie mocy silnika, a także uszkodzenie tłumika.

Elementy układu wydechowego w dużej mierze są wykonane ze stali, a co za tym idzie – narażone są na proces korozji. Pojawiająca się na elementach rdza początkowo osłabia strukturę materiału, a w efekcie prowadzi do powstania ubytków. Powoduje to nieszczelności w układzie, co objawia się charakterystycznym, metalicznym dźwiękiem podczas jazdy na wyższych obrotach.

Sklep z częściami układu wydechowego Peugeota 308

Jeżeli zauważysz niepokojące objawy ze strony układu wydechowego w Peugeot 308, nie zwlekaj zbyt długo z decyzją o jego naprawie. Wszystkie elementy układu wydechowego do Peugeot 308 zakupisz z sklepie doopla.pl. Asortyment sklepu obejmuje zarówno oryginalne części jak i tańsze zamienniki, ale o równie wysokiej jakości i niezawodności. Nie jesteś pewien, jakie elementy powinieneś zakupić? Nasi sprzedawcy z przyjemnością pomogą w doborze właściwych części i odpowiedzą na każde pytanie.

Jeżeli poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, a posiadasz fizycznie uszkodzoną lub zużytą część, spisz wszystkie znajdujące się na niej symbole. Wszystkie oryginalne części, które są montowane w samochodach, posiadają oznaczenia ułatwiające identyfikację i odnalezienie bliźniaczej części na magazynie. Pamiętaj jednak, aby mimo wszystko podać również numer VIN samochodu - to ułatwi nam sprawdzenie czy np. nie ma tańszej wersji, czy zamiennika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl