Opel Corsa E

Katalizator Opel Corsa E

Katalizator do Opel Corsa E. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Corsa E. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Katalizator w Oplu Corsa E to tak naprawdę potoczna nazwa konwertera katalitycznego. Jego miejsce jest przy układzie wydechowym. Jego obecność w samochodach określona jest prawnie, ponieważ ustalone są odpowiednie normy czystości wydalanych spalin.

Za co odpowiada katalizator?

Każdy samochód ma układ wydechowy, który wydala spaliny. Jednak ich usunięcie z pojazdu nie jest takie proste. Potrzebny do tego jest katalizator samochodowy, który połączony jest z rurą wydechową, przez którą przepływają spaliny ze szkodliwych związków. Ten element wygląda jak blaszana puszka, która posiada kanały o kształcie plastra miodu, które pokryte są odpowiednimi pierwiastkami. Zadaniem tych związków jest zmniejszenie składników toksycznych zawartych w spalinach.

Przyczyny awarii katalizatora

Główna przyczyna awarii katalizatora jest użytkowanie samochodu na krótkich dystansach, ponieważ silnik nie ma wtedy możliwości rozgrzać się do pełnej temperatury, a przez to do katalizatora trafiają resztki niespalonego paliwa. Do awarii katalizatora w Oplu Corsa E może dojść również poprzez wjechanie w bardzo głęboką kałużę, czy poprzez jazdę po nierównościach i krawężnikach. Przyczynić się do usterki może też niewłaściwe działanie układu zapłonowego silnika.

Objawy awarii katalizatora

Najczęstszym i uniemożliwiającym funkcjonowanie pojazdu objawem jest brak możliwości uruchomienia silnika. Awaria katalizatora w Oplu Corsa E może objawiać się również wtedy, kiedy silnik gaśnie tuż po uruchomieniu. Pojawić się mogą problemy z przyśpieszaniem, wzrost zużycia paliwa czy zapalenie się kontrolki check engine. Przykuć uwagę powinien też silny zapach spalin po uruchomieniu samochodu.

Katalizatory w sklepie Doopla.pl

Katalizator jest niezbędnym elementem układu wydechowego. Dlatego w przypadku jego awarii, należy niezwłocznie zaopatrzyć się w nowy. Jazda bez niego może przynieść szkody, a także być niebezpieczna. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości katalizatory do Opla Corsa E pochodzące od wiodących producentów na rynku motoryzacyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl