Opel Mokka

Filtry powietrza Opel Mokka

Filtr powietrza do Opel Mokka. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Mokka. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Filtr powietrza Opel Mokka
Filtr powietrza do samochodu Opel Mokka z silnikami benzynowymi i...
Filtr powietrza Opel Mokka
Cena:
175,87 zł
szt.

Filtr powietrza oczyszcza z pyłów, spalin oraz kurzu powietrze dostające się do układu dolotowego, które następnie doprowadzane jest do silnika. Z tego powodu to najważniejsza część układu dolotowego. Aby zapobiec uszkodzeniom silnika, warto regularnie wymieniać tę część.

W sklepie internetowym DoOpla.pl znajdziesz oryginalny filtr powietrza do Opla Mokka. Zapewniamy spory wybór filtrów do różnych modeli, szybką dostawę oraz pomoc w wyborze odpowiedniego elementu. Zapraszamy!

Filtr powietrza - jaka jest jego funkcja?

Zadaniem filtra powietrza jest zatrzymywanie zanieczyszczeń, by nie dostawały się do układu dolotowego. Czy to oznacza, że część jest mniej istotna, skoro pełni tylko jedną funkcję? Zdecydowanie nie, filtr powietrza odgrywa rolę płuc silnika, to właśnie od tego elementu zależy, czy jednostka napędowa otrzyma prawidłową ilość powietrza, czy też nie. W momencie, w którym nie dbamy w prawidłowy sposób o filtr, część bardzo szybko zaczyna się zużywać. Jeśli nie dostrzeżemy objawów na czas (a ta sztuka nie zawsze jest prosta), to musimy liczyć się z kosztownymi naprawami. W skrajnych sytuacjach skutkiem może być nawet zniszczenie silnika.

Objawy zużycia filtra powietrza

W większości przypadków pierwszym objawem nadmiernej eksploatacji filtra powietrza jest stopniowy wzrost spalania paliwa. Symptom ten, niestety, jest dla kierowców trudny do zaobserwowania, nie mówiąc już o jego zdiagnozowaniu. Ma to związek, z tym że spalanie zwiększa się łagodnie, acz konsekwentnie. Bardzo trudno więc jest zauważyć fakt, że auto pali więcej. Nierzadko też, gdy zauważymy ten objaw, łączymy go z inną przyczyną, np. częstszym jeżdżeniem po mieście lub częstszym używaniem klimatyzacji.

Jak często należy wymieniać filtry powietrza

Zgodnie z zaleceniami mechaników filtr powietrza powinno się wymieniać w trakcie okresowego przeglądu samochodu, czyli, w zależności od tego, jak wiele jeździsz, po przejechaniu 15-30 tysięcy kilometrów.

Nie oznacza to jednak, że filtr należy wymieniać wyłącznie podczas przeglądu. Może on zabrudzić się znacznie wcześniej, wszystko zależy od tego, jak eksploatujemy pojazd oraz jakiej jakości części wykorzystujemy. Z tego powodu mechanicy rekomendują kontrolę zabrudzenia filtra po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów. Jeśli Twój pojazd ma niewielkie przebiegi, to możesz wymieniać filtr co 2 lub 3 lata.

Dlaczego warto stosować oryginalne filtry powietrza w Oplu Mokka?

Oryginalne filtry powietrza do Opla Anatara są równoznaczne z lepszą jakością. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby filtr jak najdłużej spełniał swoją rolę, koniecznie wybierz do swojego Opla części od producenta. Pamiętaj, że mimo niższej ceny, skuteczność zamienników jest mniejsza, bo zazwyczaj są one wykonane z gorszej jakości materiałów.

Filtry powietrza — poznaj naszą ofertę

Jeśli interesują Cię oryginalne filtry powietrza do Opla Mokka i szukasz sprawdzonych rozwiązań, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Zamówisz u nas filtry powietrza do różnych modeli, w tym m.in. do Opla Antary, Vivaro, Corsy, Merivy, czy Astry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl