Układ hamulcowy i klocki hamulcowe Opel Vectra C

Układ hamulcowy - tarcze i klocki hamulcowe Opel Vectra C

Układ hamulcowy do Opel Vectra C. W ofercie posiadamy m.in. Hamulce tarczowe, Układ wspomagania hamulca. Zobacz również inne części do Opel Vectra C. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

W poniższym dziale znajdziesz wszystkie części układu hamulcowego Opla Vectra C. Dysponujemy klockami, tarczami – i wieloma innymi elementami! Wszystkie, oferowane przez nas części są nowe i oryginalne. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Czytaj dalej

Klocki hamulcowe przód Vectra C
nowe, oryginalne klocki hamulcowe przednie do samochodów Opel...
Klocki hamulcowe przód Vectra C
Cena:
535,37 zł
szt.
Komplet remontowy tulejii zacisku
Nowy, oryginalny zestaw naprawczy hamulca przedniego oraz tylnego...
Komplet remontowy tulejii zacisku
Cena:
118,44 zł
szt.
Przełącznik światła hamulca ręcznego Opel Astraj , Zafira C
Nowy, oryginalny przełącznik światła hamulca ręcznego do...
Przełącznik światła hamulca ręcznego Opel Astraj , Zafira C
Cena:
116,15 zł
szt.
śruba do mocowania tarczy hamulcowej Opel
Nowa oryginalna śruba typu torx M10x1,25 do mocowania tarczy...
śruba do mocowania tarczy hamulcowej Opel
Cena:
11,98 zł
szt.
śruba Opel typu torx m6x14
Nowa, oryginalna śruba typu torx M6x14 samochodów Opel. Znajduje...
śruba Opel typu torx m6x14
Cena:
6,95 zł
szt.
Tylna sprężyna blokująca zacisk Vectra C
Nowa, oryginalna sprężyna blokująca zacisk  Dla Vectra C ...
Tylna sprężyna blokująca zacisk Vectra C
Cena:
51,88 zł
szt.
Wiązka abs przód vectra c bez ids
Wiązka abs przód vectra c bez ids
Cena:
185,93 zł
szt.

Układ hamulcowy Vectra C – wszystkie części

Niezależnie, czy poszukujesz pojedynczych elementów układu hamulcowego czy kompletów tarcz i klocków hamulcowych do Opla Vectra C – w naszej ofercie znajdziesz wszystkie, niezbędne elementy zamienne. Oferujemy m.in.:

  • tarcze i klocki hamulcowe na oś przednią
  • tarcze i klocki hamulcowe na oś tylną

W naszej ofercie znajdziesz również osłony linek hamulca ręcznego, osłony tarcz, samoregulatory, sprężyny powrotne do tylnego hamulca szczękowego, wiązki czujnika ABS, cylinderki hamulcowe i inne elementy. Chcesz mieć pewność, że wybrana część pasuje do Twojego wariantu i rocznika Opla Vectra C? Skontaktuj się z nami i podaj nam VIN swojego pojazdu lub, jeśli masz taką możliwość, numer części oryginalnej – na tej podstawie możemy określić, jakie elementy układu hamulcowego Opla Vectra C z naszej oferty będą pasowały do Twojego egzemplarza.

Klocki hamulcowe do Opla w sklepie doopla.pl

Tarcze i klocki Vectra C – jak często wymieniać?

W przybliżeniu można określić częstotliwość wymiany klocków hamulcowych. Jeśli jeździsz głównie po mieście, i co za tym idzie – często hamujesz – klocki wymieniać należy po każdych przejechanych 20-25 tys. km. W przypadku aut wykorzystywanych głównie do jazdy w trasie, po autostradach, gdzie hamuje się rzadziej, wymianę klocków należy przeprowadzać przeciętnie po każdych przejechanych 50 tys. km. Na żywotność klocków wpływają również inne czynniki, takie jak styl jazdy czy jakość samego elementu – oryginalne klocki hamulcowe są zdecydowanie wytrzymalsze, niż tanie zamienniki.

Ze względów bezpieczeństwa, powinno się regularnie kontrolować stan klocków – gdy rowek na ich okładzinie staje się niewidoczny, pora na wymianę. Na konieczność wymiany klocków na nowe wskazują również metaliczne odgłosy i piski podczas hamowania.

Tarcze hamulcowe są bardziej wytrzymałe, niż klocki – mogą "przeżyć" ich kilka kompletów. Najbardziej charakterystycznym objawem ich zużycia są drgania kierownicy podczas hamowania, a także pulsowanie pedału hamulca i niepokojące piski z okolic kół. Ważna zasada – przy wymianie tarcz, koniecznie należy wymienić również klocki hamulcowe, gdyż stare mogą porysować nowe tarcze. Jeśli więc tarcze hamulcowe w Twoim Oplu Vectra C wymagają wymiany, postaw na nasze komplety oryginalnych tarcz i klocków – żywotne, idealnie dopasowane i w korzystnych cenach!

Budowa i funkcja hamulców tarczowych

Hamulce tarczowe są najczęściej występującym typem hamulca w pojazdach silnikowych. Efekt hamowania wynika z tarcia pomiędzy tarczą hamulcową a klockami hamulcowymi, które są przymocowane do tłoka hamulcowego i są dociskane do obracającej się tarczy hamulcowej podczas uruchamiania hamulca. Ze względu na płaskie powierzchnie hamowania, hamulce tarczowe nie posiadają żadnego samowzmocnienia i wymagają dużej siły docisku. Z drugiej strony, ze względu na tę właściwość, są one łatwe do dozowania, ponieważ nie występują prawie żadne wahania siły hamowania. Tarcza hamulcowa jest dobrze chłodzona, co oznacza, że nie ma tendencji do tak zwanego fadingu . Fading opisuje utratę efektu hamowania z powodu nagrzewania się elementów hamujących. Kolejną zaletą hamulców tarczowych jest łatwa konserwacja i szybka wymiana zużywających się części: klocka i tarczy hamulcowej.

Materiał, zużycie i wymiana tarczy hamulcowej

Tarcze hamulcowe Opel Vectra C są zwykle wykonywane z żeliwa. Tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem węglowym lub kompozyty ceramiczno-węglowe są również stosowane w samochodach sportowych o wysokich osiągach. Te tarcze hamulcowe charakteryzują się wysoką skutecznością hamowania, odpornością na zużycie. Niemniej jednak nawet najlepsza tarcza hamulcowa podlega naturalnemu zużyciu i musi zostać wymieniona, gdy tylko zostanie osiągnięty limit zużycia określony przez producenta. Producent określa minimalną grubość tarczy hamulcowej, aby wykluczyć rozerwanie lub pęknięcie pod obciążeniem. Jednak przy wymianie tarczy hamulcowej zawsze konieczna jest wymiana okładzin hamulcowych. W zależności od materiału, stylu jazdy i charakteru trasy, tarcze hamulcowe wymienia się co 30 000 do 100 000 km. Nawiasem mówiąc, tarcze hamulcowe są zawsze wymieniane po obu stronach osi jednocześnie i warto kupić zestaw hamulcowy.

Właściwa tarcza hamulcowa na każdą potrzebę

W sklepie internetowym DoOpla.pl znajdziesz tarcze hamulcowe Opel Vectra C, które wyróżniają się doskonałą jakością i mają wieloletnie doświadczenie w procesie produkcyjnym. W sklepie doopla.pl oferujemy wysokiej jakości tarcze hamulcowe do Opla Vectra C w bezkonkurencyjnym stosunku ceny do wydajności. Oczywiście te tarcze hamulcowe również spełniają wszystkie wymagania i są regularnie sprawdzane przez nasz dział zarządzania jakością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl