Przekładnia kierownicza - maglownica Opel Vectra COpel Vectra C

Przekładnia kierownicza - maglownica Opel Vectra C

Przekładnia kierownicza do Opel Vectra C. Tylko nowe i oryginalne elementy. Zobacz również inne części do Opel Vectra C. Jeżeli potrzebujesz pomocy sprawdź jak dopasować części do Opla lub skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Przekładnia kierownicza do Opla Vectra C

Kierując pojazdem najważniejszy jest komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Kluczową rolę odgrywają tutaj skręty czy utrzymywanie samochodu w torze. Przekładnia kierownicza zwana również maglownicą w głównej mierze odpowiada za odpowiednie i precyzyjne kierowanie pojazdem.

Czym jest przekładnia kierownicza?

Przekładnia kierownicza w Oplu Vectra C potocznie znana pod nazwą maglownica jest elementem, który odpowiada za przenoszenie ruchów kierownicy na koła pojazdu. Działa ona na bardzo prostej zasadzie. Kierownica połączona jest z kolumną kierowniczą, która przechodzi w wał kierowniczy. Na samym końcu tej konstrukcji znajduje się zębnik przyłożony do listwy zębatej. Każdy ruch kierownicy wprawia również w ruch listę zębatą, a dzięki temu mechanizmowi koła mogą wykonywać polecenia kierowcy. Maglownica w Oplu to główny podzespół odpowiadający za sprawne kierowanie pojazdem.

Objawy uszkodzonej maglownicy

Maglownica w Oplu powinna minimum wytrzymać 10 lat lub 200 000 kilometrów przebiegu. Jednak niestety bardzo często trzeba ją wymienić wcześniej. Objawami uszkodzonej czy zużytej przekładni kierowniczej bardzo często są stuki i hałas przy skręcaniu. Występują zacięcia czy oporu przy skręcie, a także drgania rozchodzące się po całym układzie kierowniczym.

Przyczyny uszkodzenia

Maglownica w Oplu Vectra C może zużyć się z biegiem lat użytkowania, jednak często zdarza to się wcześniej z konkretnych powodów. Do krótszego życia przekładni kierowniczej przyczynić się mogą nierówności na drogach, częste skręcanie kołami w miejscu czy najeżdżanie skręconymi kołami na wysokie krawężniki. Niebezpieczne dla maglownicy mogą być również felgi niezgodne z zaleceniami producenta, bądź ich za duża wielkość przy oponach nisko profilowanych.

Przekładnia kierownicza w sklepie Doopla.pl

Uszkodzona maglownica w Oplu Vectra C to ryzyko niebezpiecznej jazdy. Warto ją do razu wymienić na nową. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości przekładnie kierownicze, a nasi pracownicy pomogą w doborze odpowiedniego produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl