W poniższym dziale znajdziesz wszystkie części układu hamulcowego Opla Grandland X. Dysponujemy klockami, tarczami – i wieloma innymi elementami! Wszystkie, oferowane przez nas części są nowe i oryginalne. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Czytaj dalej

Komplet klocków hamulcowych tył
Nowy, oryginalny zestaw klocków hamulcowych tylnych  Dla...
Komplet klocków hamulcowych tył
Cena:
217,80 zł
szt.
Komplet klocków hamulcowych tył Grandland X
Nowy, oryginalny komplet klocków tylnych  Dla Grandland X...
Komplet klocków hamulcowych tył Grandland X
Cena:
387,84 zł
szt.
Komplet tarcz przednich Grandland X
Nowy, oryginalny komplet tarcz hamulcowych  Dla Grandlanda X...
Komplet tarcz przednich Grandland X
Cena:
546,78 zł
szt.
Zestaw tarcz hamulcowych tył 290mm
Nowy, oryginalny komplet tarcz hamulcowych tylnych Dla...
Zestaw tarcz hamulcowych tył 290mm
Cena:
277,62 zł
szt.
Zestaw tylnych tarcz hamulcowych 268mm
Nowy, oryginalny zestaw tarcz tylnych  Dla Grandland X Dla...
Zestaw tylnych tarcz hamulcowych 268mm
Cena:
277,62 zł
szt.

Układ hamulcowy Grandland X – wszystkie części

Niezależnie, czy poszukujesz pojedynczych elementów układu hamulcowego czy kompletów tarcz i klocków hamulcowych do Opla Grandland X – w naszej ofercie znajdziesz wszystkie, niezbędne elementy zamienne. Oferujemy m.in.:

  • tarcze i klocki hamulcowe na oś przednią

W naszej ofercie znajdziesz również osłony linek hamulca ręcznego, osłony tarcz, samoregulatory, sprężyny powrotne do tylnego hamulca szczękowego, wiązki czujnika ABS, cylinderki hamulcowe i inne elementy. Chcesz mieć pewność, że wybrana część pasuje do Twojego wariantu i rocznika Opla Grandland X? Skontaktuj się z nami i podaj nam VIN swojego pojazdu lub, jeśli masz taką możliwość, numer części oryginalnej – na tej podstawie możemy określić, jakie elementy układu hamulcowego Opla Grandland X z naszej oferty będą pasowały do Twojego egzemplarza.

Klocki hamulcowe do Opla w sklepie doopla.pl

Tarcze i klocki Grandland X – jak często wymieniać?

W przybliżeniu można określić częstotliwość wymiany klocków hamulcowych. Jeśli jeździsz głównie po mieście, i co za tym idzie – często hamujesz – klocki wymieniać należy po każdych przejechanych 20-25 tys. km. W przypadku aut wykorzystywanych głównie do jazdy w trasie, po autostradach, gdzie hamuje się rzadziej, wymianę klocków należy przeprowadzać przeciętnie po każdych przejechanych 50 tys. km. Na żywotność klocków wpływają również inne czynniki, takie jak styl jazdy czy jakość samego elementu – oryginalne klocki hamulcowe są zdecydowanie wytrzymalsze, niż tanie zamienniki.

Ze względów bezpieczeństwa, powinno się regularnie kontrolować stan klocków – gdy rowek na ich okładzinie staje się niewidoczny, pora na wymianę. Na konieczność wymiany klocków na nowe wskazują również metaliczne odgłosy i piski podczas hamowania.

Tarcze hamulcowe są bardziej wytrzymałe, niż klocki – mogą "przeżyć" ich kilka kompletów. Najbardziej charakterystycznym objawem ich zużycia są drgania kierownicy podczas hamowania, a także pulsowanie pedału hamulca i niepokojące piski z okolic kół. Ważna zasada – przy wymianie tarcz, koniecznie należy wymienić również klocki hamulcowe, gdyż stare mogą porysować nowe tarcze. Jeśli więc tarcze hamulcowe w Twoim Oplu Grandland X wymagają wymiany, postaw na nasze komplety oryginalnych tarcz i klocków – żywotne, idealnie dopasowane i w korzystnych cenach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl