Felgi aluminiowe Opel Vectra C

Nie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że felgi aluminiowe są nie tylko atrakcyjnym ulepszeniem wyglądu pojazdu. Dzięki odpowiednim felgom wykonanym z aluminium samochód może znacznie lepiej radzić sobie z chłodzeniem hamulców oraz zapewnić lepszą przyczepność. Inwestycja w solidne felgi aluminiowe do Opla Vectra C jest więc nie tylko metodą uatrakcyjnienia pojazdu, ale i zadbania o jego żywotność.

Czytaj dalej

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Charakterystyka felg aluminiowych do Opla

Felgi aluminiowe, najprościej mówiąc, to obręcze, na których umieszcza się opony. W połączeniu z oponą stanowią one kluczowe komponenty kół, pozwalających na poruszanie się samochodu po drodze oraz zachowanie przyczepności. Felgi aluminiowe do Opla Vectra C wytwarza się ze stopu aluminium, a sam sposób produkcji felg ma znaczący wpływ na ostateczne parametry. Koła aluminiowe można wytworzyć na trzy różne sposoby — za pomocą odlewu grawitacyjnego, niskociśnieniowego oraz rozciągania obrotowego.

Najpopularniejszą metodą jest produkcja przy wykorzystaniu odlewania, jednak można spotkać również felgi kute. Są one bardziej wytrzymałe i jednocześnie lżejsze, jednak ich zakup wymaga nieco większego uszczuplenia zawartości portfela. Felgi aluminiowe kute dzieli się również na dwa rodzaje — pojedyncze i modułowe. Te drugie charakteryzują się dwu lub trzyczęściową konstrukcją skręcaną przy pomocy śrub.

Zalety lekkich felg aluminiowych

Lekkie felgi aluminiowe cechują się niższą wagą niż ich stalowe odpowiedniki, dzięki czemu znacznie przewyższają je pod kątem dobrej przyczepności do jezdni. Zmniejszenie masy pojazdu może również pozytywnie wpłynąć na spalanie, zwłaszcza na dłuższych trasach. Felgi aluminiowe o niskiej wadze pozwalają również na lepszy przepływ powietrza i wydajniejsze chłodzenie hamulców, co docenią szczególnie właściciele aut sportowych.

Kierowcy samochodów marki Opel często decydują się na felgi aluminiowe, ponieważ są one znacznie atrakcyjniejsze dla oka. Zakupu warto jednak dokonywać z głową i wybierać felgi ze stopów wysokiej jakości, charakteryzujących się wysoką odpornością na korozję. Tańsze felgi powinny zostać zabezpieczone odpowiednim lakierem lub farbą, jednak należy pamiętać, że jedynie regularne aplikowanie ochronnego środka uchroni felgi aluminiowe przed korozją.

Dopasowanie felg aluminiowych do Opla Vectra C

Podczas wyboru felg aluminiowych należy wziąć pod uwagę to, aby spełniały one parametry zgodne z posiadanym modelem Opla Vectra C. Częstą praktyką, zwłaszcza wśród młodych miłośników motoryzacji jest zmiana wyglądu pojazdu poprzez wybór większego rozmiaru felg. Niestety dopasowanie zbyt dużych felg do ogumienia o niskim profilu może poskutkować zniszczeniem felg aluminiowych. Cienka opona nie będzie w stanie efektywnie wytłumić wibracji, przez co felgi mogą zacząć się krzywić, zawieszenie szybciej ulec zniszczeniu oraz znacznie obniży się komfort podróżowania.

Właściciele pojazdów Opel Vectra C często decydują się na zakup felg aluminiowych na słabo opisanych aukcjach internetowych, przez co nie mają możliwości sprawdzenia ich na żywo. Po zakupie może się okazać, że felgi nie do końca pasują do danego samochodu. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym felgi będą mogły spełniać swoją funkcję i jednocześnie nie stanowić zagrożenia dla żywotności pojazdu:

  • śruby pływające — można je zastosować, gdy rozstaw śrub nie przekracza 2 mm,
  • obróbka otworu centralnego — zbyt mały otwór może zostać powiększony przez specjalistę z firmy trudniącej się obróbką metali,
  • pierścienie dystansowe — można je zastosować przy zbyt małym osadzeniu felgi, która zbyt mocno zagłębia się w nadkole i styka się z innymi elementami pojazdu.


Aby uniknąć konieczności wprowadzania konfiguracji w konstrukcji otrzymanych felg aluminiowych, ich zakup można poprzedzić konsultacją z ekspertami od części do samochodów marki Opel. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko dużą ilość czasu i nerwów, ale i pieniędzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl